Porovnanie pôžičiek

Pôžičkov pre Vás zostavil porovnanie pôžičiek, ktoré Vám pomôže lepšie sa orientovať na trhu pôžičiek a zvoliť si tú, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov pôžičiek? Ktorá pôžička je najvýhodnejšia a ktorá má najmenšie nároky na získanie?


Dobrá pôžička je tá, na ktorej zarobíte, napríklad výhodnou investíciou, ktorá sa zhodnotí. Zlá pôžička je tá, ktorá Vám zaplatí veci, ktoré nepotrebujete.

BANKOVÉ ALEBO NEBANKOVÉ PÔŽIČKY?

Aby sme Vám pomohli v orientácii a pri voľbe pôžičky, prinášame porovnanie pôžičiek. Pôžičky môžeme porovnávať podľa rôznych kritérií a hľadísk. Jedným z nich je hľadisko poskytovateľa. Rozlišujeme bankové a nebankové pôžičky. Spravidla výhodnejšie sú pôžičky bankové. Nebankové sú zase dostupnejšie a majú menšie nároky na žiadateľa, príjem či registre.

Ďalším kritériom môže byť doba, na ktorú si hodláme peniaze požičať. Na najkratšiu dobu, a to až 30 dní si môžeme požičať pomocou pôžičky pred výplatou. Nasledujú klasické pôžičky, kde sa doba splácania pohybuje do cca 100 mesiacov. Najdlhšia pôžička, ktorú môžete získať je hypotéka. Podobne je tomu aj v prípade, keď porovnáme pôžičky podľa sumy, ktorú chceme požičať. Najmenej si možno požičať do výplaty, najviac formou hypotéky, alebo americkej hypotéky.

Ak porovnáme pôžičky podľa dostupnosti a šance na získanie, potom najjednoduchšia a najmenej náročná cesta k peniazom je pôžička pred výplatou. U pôžičky pred výplatou býva schválená väčšina žiadostí. Navyše nemusíte nikam chodiť. Menej ľahko získate klasickú pôžičku a najviac komplikácií očakávajte pri hypotékach. Tam je potrebná zástava nehnuteľnosti, jej ocenenie, doloženie Vašich príjmov, kontrola registrov a podpis zmluvy na pobočke.

Dôležitým parametrom pre výber je cena pôžičky, teda ako je pôžička drahá a koľko za ňu zaplatíte, koľko preplatíte. Tu je to presne naopak. Najlacnejšiou formou je hypotéka. Najdrahšiou, a to veľmi výrazne, je pôžička do výplaty.