Pôžičky na materskej dovolenke

Obdobie materskej dovolenky je na jednej strane najkrajším obdobím v živote ženy, na druhej strane je to tiež obdobie veľkých výdavkov a nízkych príjmov. Výdavky za plienky, výživu, oblečenie, očkovanie alebo na obstaranie kočíka či postieľky spravidla prevyšujú príjmy z materského alebo rodičovského príspevku. A situáciu nezachráni ani ďalšie peniaze vo forme sociálneho príspevku na bývanie, príjmu manžela alebo alimentov.

PÔŽIČKY NA MATERSKÉ PRE nečakané situácie

V prípade nečakaných výdavkov sa potom môže ľahko stať, že peniaze chýbajú a nie je ani na základné potreby. Pre tieto situácie sú tu pôžičky na materskej. Tieto pôžičky sú výhradne v ponuke nebankových spoločností - banky vyžadujú u každého poskytovaného úveru potvrdenie o príjmoch. Nebankové pôžičky sa zaobídu bez dokladovania príjmov a sú tak vhodnými pôžičkami aj pre ženy na materskej dovolenke.

PÔŽIČKY PROVIDENT, SMS PÔŽIČKY NA MATERSKÉ

Typickým príkladom takejto pôžičky je nebanková pôžička Provident, ale vedľa Providentu majú ženy na MD šancu získať pôžičku aj u spoločnosí poskytujúce tzv. SMS pôžičky. Pôžička Provident je €100 až €2300 so splatnosťou 45 - 60 týždňov, v prípade SMS pôžičiek je výška nižšia, splatnosť je maximálne 30 dní.

RÝCHLE A DOSTUPNÉ, ALE DRAHÉ

SMS pôžičky na materskej sú síce rýchle a dostupné, je ale potrebné pamätať na to, že sú tiež pomerne drahé - to je cena za bleskové vybavenie a ľahkú dostupnosť. A určite je u týchto pôžičiek viac než vhodné si vždy dôkladne prečítať zmluvu o pôžičke.