Pôžičky online

Internet priniesol zmeny aj do oblasti pôžičiek a úverov. Dávno preč sú doby, kedy bolo nutné kvôli žiadosti a vybavovaní pôžičky chodiť do banky - dnes sa dá všetko zvládnuť cez internet. Banky aj nebankové spoločnosti, ktoré na svojich internetových stránkach predstavujú svoje úvery, spravidla tiež dávajú možnosť požiadať o pôžičku online prostredníctvom internetového formulára. Ako to funguje konkrétne?

ONLINE ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU

Ak Vás na internetových stránkach banky alebo nebankové inštitúcie zaujme konkrétna pôžička, vyplníte príslušný online formulár. Vedľa požadovanej sumy a doby splatnosti tu zadáte svoje osobné údaje a telefónny kontakt. Po odoslaní žiadosti Vás bude operátorka pôžičky na tomto čísle kontaktovať. Overí správnosť Vami zadaných údajov, prípadne sa spýta na doplňujúce informácie a dohodne s Vami ďalší postup - podpis zmluvy (na pobočke alebo prostredníctvom kuriéra na Vašej adrese) a spôsob odovzdania peňazí (v hotovosti alebo na účet).

Nebankové pôžičky bez registra ONLINE

U malých nebankových pôžičiek online - pôžičky pred výplatou - v malých sumách niektoré spoločnosti ani nevyžadujú podpis zmluvy a niekedy ani potvrdenie Vašej totožnosti. Pre získanie pôžičky stačí mať mobilný telefón a bankový účet. Tieto nebankové spoločnosti totiž kladú dôraz hlavne na rýchlosť pôžičky, nie na zbytočnú administratívu. Takéto bleskové pôžičky nevyžadujú dokladovanie Vašich príjmov a v niektorých prípadoch ani nevadí, ak máte zápis v registri dlžníkov.